Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] nie mogę otworzyć klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] nie mogę otworzyć klapy bagażnika

    rafiki, Każdy się może pogubić także nie denerwuj się ją na początku też niewiedzialem jak to się robi

  • #2
    [O2] nie mogę otworzyć klapy bagażnika

    Mam problem z klapą bagażnika. Jest zamknięta i nie chce się otworzyć. Słychać że siłownik pracuje ale klapa nie odskakuje. Coś ją nadal trzyma.
    Próbowałem przyciskiem nad tablicą i z pilota i nic nie pomaga. Jest to raczej usterka mechaniczna niż elektryczna bo z elektryką słychać, że wszystko jest ok.
    Jak dostać się do tego siłownika. Czy jest on w klapie czy w progu od bagażnika?
    Jak można się do tego dostać. Mogę wejść do bagażnika przez tylne drzwi ale nie widzę tam niczego co mogę ruszyć aby się to otworzyło. Czy plastik w kapie można oderwać jak silniej pociągnę czy jest on też przykręcony śrubami lub wkrętami.

    [ Dodano: Pon 15 Lip, 13 14:14 ]
    Zanim dostałem odpowiedź na forum to sam rozwiązałem problem.
    Opiszę jak to zostało naprawione
    Otóż niczego nie trzeba demontować.
    Wystarczy wejść do bagażnika i w osłonie progu bagażnika (nie plastik przymocowany do klapy bagażnika tylko ten poniżej) odchylić kawałek plastiku tuż pod zatrzaskiem, włożyć śrubokręt i przesunąć w lewo kawałek plastiku, który wystaje obok zatrzasku. To spowoduje otwarcie się klapy.
    Otwieramy klapę żeby nam nie przeszkadzała
    Następnie w tym samym miejscu należy przesmarować przegub od dźwigni która służy właśnie do wciskania tego przycisku.
    Obejdzie się bez użycia skomplikowanych narzędzi. Wystarczył tylko śrubokręt (chociaż palcem chyba też bym dał radę) i kilka kropel czegoś do przesmarowania przegubu.

    Komentarz


    • #3
      A wystarczyło zajrzeć do instrukcji :P .
      Załączone pliki
      Fajna stronka

      Komentarz


      • #4
        noooo panie taki problem to nie problem - natomiast współczuje temu komu zatnie się bagażnik a będzie miał kratkę zamontowaną :twisted:
        Ja miałem szczęście - przerobiłem swojego na osobówkę a dwa dni później zacięła mi się klapa :wink:

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X